Recepty s Chagou

Chaga káva
Chaga může posloužit jako zdravá náhrada Vaší kávy, extrakt má podobnou chuť. Lze smíchat s rozpustnou kávou v poměru 1:1. Použijeme 2-3 dcl vody, můžeme použít jak horkou vodu (do 80 °C), tak i vodu studenou. Do hotové kávy přisypeme chaga extrakt (1-2g), promícháme a nápoj je hotový.

Chaga ledová káva
Toto je velmi příjemná varianta pro letní měsíce, která chutově potěší. Jedná se o kombinaci, kdy Chaga rozpustíme ve 2-3 dcl vody, přidáme led a mléko (nejlépe rostlinné používáme napřiklad mandlové). Chuťově můžeme ještě doplnit například troškou vanilky. Pokud to nikomu neřeknete, pravděpodobně rozdíl ani nepozná.

Chaga kakao
V případě že potřebujete Chaga dostat do dětí nebo kávu nemáte rádi , lze kombinovat i s kakaem nebo čokoládovými nápoji. Je potřeba pouze dodržet poměr Chaga/Cacao, neměla by představovat více jak 1/5 celkového rozpuštenéneho množství suroviny.

Chaga smoothie
Velmi výbornou kombinaci tvoří Chaga spolu s ovocem. Chagu lze kombinovat s jakýmkoliv druhem a je proto čistě na vás, jakou možnost zvolíte. Zde máme pár receptů, jejichž příprava zabere pár minut: 

1-2 g extraktu Chaga
1/2 pomeranče
1/2 banánu
1/2 jablka

0,3 - 0,4l vody

Také můžeme zvolit více exotickou variantu:

1-2 g extraktu Chaga 
hrst borůvek
50 g ananasu
1 ks kiwi
1/2 banánu
0,3 - 0,4l vody

Existuje opravdu velké množství možností a variant smoothie nápojů, které si můžete připravit.  Ovocné, zeleninové aj.

Chaga jako čokoláda nebo přísada do pokrmů
Spolu s čagou a dalšími surovinami si můžete vyrobit například vlastní extrémně zdravou čokoládu. Čagu lze také použít všude tam kde by jste použili kávu nebo cacao a získáte tak originální zdravý prospěšný zákusek nebo dezert plný antioxidantů.