Jaké jsou účinky Chagy

Mykoterapeutické vlastnosti Chaga
Chaga splňuje všechny parametry superpotraviny, je tedy antimykotická a zároveň je silný antioxidant. 

Obsahové látky
Chaga obsahuje celou řadu zcela unikátních látek, doposud jich bylo zjištěno více jak 2000, jako je napřiklad betulin nebo kyselina galová. Velké množství unikátních protizánětlivých triterpenů a 1,3 a 1,6 betaglukanu, stejně jako minerály ,vitamíny a vzácné kovy v biologicky dostupné formě. Ceněný je i obsah melaninu fungující jak na pokožku a vlasy, tak i zlepšení fungovaní neuronových přenosů v mozku a podpoře mentálních funkcí a imunitních funkcí.

Výzkum a studie medicinálních ůčinku
Existuje přes 200 oficiálních studií (NCBI – National Libraly of Medicine), které se zabývají jejími unikátními vlastnostmi a dokládají tak její potenciál při možném využití například při civilizačních nemocech, diabetu a snížené imunitě, stejně jako u alergií. Stejně tak zajímavá je její schopnost potencovat účinnost některých léků.

Prevence
Vhodné je dlouhodobé užívání Chagy, aby se její účinky mohly plně projevit. Tato houba tak dává našemu životu kouzlo, při kterém můžeme mít profit z přirozeného zdraví díky vlastní imunitě, a díky tomu je považována za houbu dlouhověkosti.

Omezení v užívání a doporučení
Nejsou známy žádné přímé kontraindikace s léky, doporučujeme konzultovat užívání s lékařem nebo prověřeným výživovým poradcem. Jako u všeho platí, že i mnoho dobrého může ve finále škodit nebo se navzájem vyrušit.